Банківська гарантія — як відмінний спосіб перестрахуватися в будівельних тендерах

Старе законодавство не мало аналогів банківської гарантії. Виділити настільки специфічний спосіб забезпечення виконання за зобов’язаннями на ранніх етапах досить важко. Але, світова практика щодо застосування банківської гарантії привела до її активного впровадження і на вітчизняних просторах. Зараз такий варіант вважається найбільш оптимальним рішенням для невеликих компаній, які ще не встигли заробити собі хорошу репутацію, але вже хочуть боротися за тендер. Так вони можуть гарантувати виконання своїх зобов’язань перед замовником і зробити все необхідне для того, щоб довести серйозність своїх намірів.

Переоцінити значення подібної гарантії виконання зобов’язань неможливо, чому існує безліч наочних доказів. Незліченна кількість державних тендерів проходять під егідою такого тендерного забезпечення, як банківська гарантія. Замовник має право перестраховуватися, тим більше, коли існує настільки законний механізм вирішення питань, як банківська гарантія. Саме така гарантія щодо виконання зобов’язань, значною мірою впливає на результати торгів.

Багато корисної інформації можна знайти на сайті tender.uub.com.ua, звідки можна почерпнути інформацію про конкретні тендери, де замовник за умовами заходу передбачав банківську гарантію. Візьмемо, наприклад, широкомасштабний тендер на будівництво, який відбувся досить давно, а його анонс і результати надало спеціалізоване друковане видання.

Приклад використання банківської гарантії

Такий замовник, як завод «Етал» по виробництву друкованих плат з Кіровоградського регіону організовував будівельний тендер з великими обсягами закупівлі. В документації конкурсних торгів значилося обов’язкова умова, без дотримання якого участь в державному тендері було неможливо. Такою умовою була саме банківська гарантія — додаткове зобов’язання договору між замовником і переможцем тендеру, що і відрізняє даний вид гарантії від інших правомірних способів щодо забезпечення виконання зобов’язань. Регіональне будівельне підприємство, яке виявило бажання поборотися за тендер і подало заявку, та відразу ж підписалося під усіма запропонованими зобов’язаннями.

Тендерний комітет заводу «Етал» віддав перевагу при виборі тендерної пропозиції компанії з сумнівною репутацією, але з найбільш прийнятними умовами. Будівельні роботи були виконані за графіком, і виконавець зобов’язань за тендером вклався в обумовлені раніше терміни. Важко уявити, що могло б статися, якби замовник не передбачив такого тендерного забезпечення, як банківська гарантія, яка все частіше зустрічається в повсякденному житті. Отже, банківська гарантія стала ще одним свідченням того, що виконавець готовий виконати замовлення в повній мірі і буде робити для цього все необхідне. За цим посиланням https://tender.uub.com.ua/pro-prozorro/vyznachennya-predmetu-zakupivli можна знайти цікавий портал, який допоможе вам більше дізнатись про тендери.

Насправді, цей варіант може бути однаково корисний не тільки для замовника, а й для самого виконавця. Звичайно, саме замовник в результаті отримає гарантію, яка дасть йому можливість спати спокійно і не думати про можливі наслідки проваленої угоди. З іншого боку, саме банківська гарантія може відкрити молодому і недосвідченому виконавцю двері в світ тендерів. Якщо раніше починаюча компанія з трудом могла розраховувати на великий тендер, то сьогодні це стало реальністю. За фактом, багато компаній дуже швидко погоджуються на умову банківської гарантії, так як це дає їм деяку перевагу перед конкурентами і дозволить отримати максимально привабливі тендери. Приклад який ми навели вище є відмінним доказом.