Спрощена процедура оборонних закупівель

Електронна система закупівель — зручна та ефективна процедура, здатна забезпечити прозорі витрати приватних та бюджетних коштів. На сьогодні компанії, що входять до складу системи Прозоро, мають змогу проводити аукціон за спрощеною тактикою.

Абсолютно новий Закон України «Про оборонні закупівлі» вступив в дію першого січня поточного року. Оборонні закупівлі — це виконання державних придбань товарів, робіт та послуг, необхідних для реалізації певних планів. Кожна із запропонованих систем повинна стосуватись потреб та національної безпеки країни.

Детальна інформація вказана на сервісі aeaep.com.ua

Про реалізований закон

Щойно прийнятий норматив налічує певний перелік наказів, зокрема змін стосовно електронної системи придбань в нашій країні. Інформаційно-телекомунікаційна система, що регулює усі процеси фінансового ринку, є орган виконавчої влади у сфері закупівель.

У теперішні дні механізм ProZorro вже реалізував схему спрощених торгів із використанням електронної системи. Технологія полягає в наступному: певний перелік прав та обов’язків, що гарантують вимоги оборони та особливо турбують Замовників. Від цього року приймач зобов’язаний використовувати лише цю процедуру у випадку закупівель для потреб оборони.

Нововведена система в більшості своїх характеристик схожа на свою попередницю, однак певні відмінності виділяють її та перетворюють на більш вигідний та ефективний спосіб. Зокрема:

  1. кваліфікаційні критерії піддалися певним змінам;
  2. етап переговорів відсутній;
  3. відбулись вагомі перетворення у розділі дискваліфікації та підставах кваліфікації;
  4. реалізована програма «24 години» з певними змінами.

Спрощена процедура придбань товарів передбачає участь двох і більше учасників, але не є технологією на базі конкуренції.

Час дії

Поточна система планується доповнюватись. На лютий місяць у 2021 році заплановано введення нового порядку оскарження. Однак постачальники вже сьогодні мають змогу подавати апеляції/скарги, а замовники — здійснювати купівельну діяльність.

Надалі відміни процедури, довідники дискваліфікації будуть піддані перегляду. А застосування нецінових критеріїв в окремому порядку будуть змінені. Крім того, закон передбачає конкретний список кваліфікаційних критеріїв для процесу придбання з обмеженою участю, демонстрацію сповіщення про бажання підписати договір за результатами спрощеного відбору.